Přeskočit na obsah

O nás

Vítejte na stránkách kapely Století – hudebního skvostu, který vznikl v čase, kdy jsme se raději schovávali před covidem ve zkušebně.

Náš příběh začal v říjnu a listopadu 2020, kdy se frontman Michal a kytarista Viktor potkali na jedné akci. Viktor byl naší kapelní navigací, spojil Michala s dalším nadšencem Sváťou, který přešel z cajonu na bicí a zpěv, protože proč ne? Slovo dalo slovo a rozhodli jsme se, že vyzkoušíme, co se stane, když dáme dohromady kytaru, bicí a basu.

Dále se k nám připojil Honza (Jenda), dlouholetý kamarád Michala, který se na basu dosud nehrál, ale prostě se rozhodl, že pro kapelu udělá cokoli. Po první zkoušce jsme věděli, že máme něco, co možná stojí za to. Viktor sice s námi nezůstal, ale našel si svůj hudební domov jinde jako zpěvák.

Začali jsme s akustickou kytarou, cajonem a basou, ale brzy jsme zjistili, že chceme víc. Přidali jsme bicí, elektrickou kytaru a Ráďu, který přišel s letitými zkušenostmi a posunul nás o kousek dál. Posledním kouskem skládačky se stal David (Bist) s klávesami, a najednou jsme měli uskupení, u kterého jsme všichni cítili potenciál.

V roce 2023 jsme naší tvorbu představili na soutěži kapel „Múza“ v Divadle pod Lampou v Plzni kde se nám povedlo vyhrát divácké finále. Ocenění od diváků nám dalo najevo, že naše hudba není jen pro naše uši. Teď jsme tady s našimi melodickými písněmi, tak se k nám připojte na téhle divoké hudební jízdě a těšíme se na vás na jednom z našich koncertů!

kapela Století

certifikát - vítěz Múza 2023